Jak często dawać smoczek

Pobierz

Należy zatem wybrać taki smoczek, który będzie jak najbardziej zbliżony do wieku wcześniaka.. A to przekłada się .Dlatego jeśli niemowlak ma silną potrzebę ssania i często sięga paluszkiem do buzi, lepiej podać mu smoczek.. Gra jest warta świeczki, bo jeśli mama ma problemy z laktacją, używanie uspokajacza zwykle nie pomaga się z nimi uporać.Dlatego też bardzo często ssanie smoczka, który może być w niektórych sytuacjach zamiennikiem piersi, może dawać dziecku ukojenie w chwilach szczególnie dla niego trudnych.. Nie powinno się korzystać ze smoczka w okolicach karmienia, bo zaspokojenie odruchu ssania może je skracać.. To w większości przypadków pierwszy smoczek dziecka, dlatego warto przyłożyć dużą wagę do jego wyboru.. Smoczek nie jest zły, najważniejsze to poznać swoje dziecko.. Niektórzy specjaliści zalecają, by ssanie smoczka zakończyło się nawet około 6 miesiąca życia; inni radzą, by zrobić to około 18 miesiąca lub nie później niż przed skończeniem 2 roku życia.Smoczek jest też bardziej higieniczny - z łatwością można go wyparzyć, aby pozbyć się bakterii.. Przede wszystkim wymiana powinna nastąpić, gdy są wyraźne oznaki zużycia czy uszkodzenia.. Smoczek nie jest złem, które zagraża Twojemu dziecku.. Co zrobić .Zdaniem niektórych specjalistów smoczka nie powinno się dawać noworodkom, a dopiero dzieciom od 6. tygodnia życia..

Jak wyparzyć smoczek dla noworodka?

W przypadku kciuka nie ma już takiej kontroli, to dziecko decyduje czy i jak długo go ssie.. Warto wiedziećSmoczek powinien być dobrany do wieku dziecka (zazwyczaj w sklepach są to przedziały wiekowe 0-6 i 6-18 miesięcy).. Jest to czas, gdy słabnie u niego odruch ssania, a jeszcze nie zdążyło przywiązać się do samego przedmiotu.. Ssanie to dla każdego dziecka sprawa indywidualna.Można spróbować zastąpić smoczek dostępnymi w aptekach miękkimi gryzaczkami i przyzwyczajać dziecko do smoczka także w ciągu dnia - tak aby miało ono szansę oswoić się z nową sytuacją, Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.. Potrzeba do tego trochę cierpliwości, ale po trzech dniach jest zwykle dużo lepiej..

Jak wybrać najlepszy smoczek dla noworodka?

Może się bowiem okazać, że nie jest jeszcze gotowy na taki krok.Istotnym faktem jest to, że ssanie smoczka jest o wiele bardziej korzystne dla zdrowia dziecka niż ssanie kciuka.. Jest to czas rozszerzania diety dziecka, a tym samym dostarczania mu nowych bodźców smakowych i czuciowych w obrębie jamy ustnej.. Smoczek musi być wysterylizowany przed pierwszym użyciem.Dlatego często dajemy naszym dzieciom smoczek, gdy są rozdrażnione, niespokojne, nie przestają płakać, gdy są w wózku, lub tuż przed snem.. Ważne, by sprawdzać smoczek przed każdym użyciem, a w razie widocznych oznak zużycia czy przetarcia, wymienić go na nowy.. Najkorzystniejsze dla malucha będzie odstawienie smoczka do 12, maksymalnie 15 miesiąca życia.Najlepiej więc odstawić smoczek do pierwszych urodzin, zanim wyjdą ząbki.. To temat, który trzeba rozpatrywać bardzo indywidualnie w stosunku do każdego dziecka.. Smoczki dla noworodków: w rozmiarze od 0 do 3 miesięcy.. Dziecko w inny sposób ssie smoczek - słabiej i bardziej płytko niż pierś.. Słyszałam o dzieciach, które po jakimś czasie same oddają smoczka..

Smoczek trzeba odpowiednio często wymieniać.

Większość specjalistów wydłuża jednak okres, w jakim należy odstawić smoczek, do 18 miesiąca życia i radzi robić to stopniowo.Moim zdaniem możesz malutkiej dawać smoczek jak ją to uspakaja,ale jak pojawią się ząbki to ogranić używanie uspakajacza bo może on popsuć zgryz.pozdrawiam:) Użytkownik , 30 cze 09 19:55Jak często powinno się wymieniać smoczek?. Po drugie, ssanie kciuka, w przeciwieństwie do ssania smoczka, może powodować wady zgryzu (np. wypychanie zębów do przodu).. Podawanie większemu dziecku zbyt małego smoczka, może powodować ryzyko zadławienia.Wielu doradców laktacyjnych uważa, że powinno się odczekać z podaniem dziecku smoczka minimum 4 tygodnie, do momentu ustabilizowania laktacji.. redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznieMetoda, która sprawdziła się w moim domu.. Ponadto nawet jeśli wydaje nam się, że smoczek jest w dobrym stanie, warto go wymieniać co 2 miesiące.O ile sporadyczne używanie smoczka nie powinno być szkodliwe (np. smoczek wkładamy tylko do usypiania i wyciągamy z buzi Malucha, gdy ten zaśnie), o tyle częste ssanie smoczka powoduje ryzyko powstawania wad zgryzu i może zaburzać rozwój mowy.. Długie ssanie kciuka często może być przyczyną pojawienia się wad zgryzu, a także uszkodzenia naskórka, gdyż skórka dziecka jest bardzo delikatna..

Jednak smoczek nie zawsze jest właściwą odpowiedzią na płacz dziecka.

To nie wszystko.Muszą nauczyć się ssania nieodżywczego, czyli bez pobierania mleka.. To, kiedy odstawić smoczek zależy też od tego, w jakim tempie rozwija się maluch.. Zdaniem Pani Sylwii wszystko zależy od sytuacji.. Najważniejszym zarzutem, jaki często słyszy się wobec smoczków, jest ich niekorzystny wpływ na rozwój malucha - okazuje się, że kiepskiej jakości produkt może wywoływać wady zgryzu.Według niektórych pediatrów smoczek można odstawić, gdy dziecko skończy 6 miesięcy.. Ważne, aby przygotować dziecko na odstawienie smoczka i zacząć rzadziej dawać go dziecku.. Dlatego ten miesiąc po porodzie jest ważny - rozpoznajemy reakcje i potrzeby .Dlatego nagłe zabranie smoczka jest dla dziecka naprawdę bardzo traumatycznym przeżyciem.. Normalne używanie smoczka w ciągu pierwszych kilku lat życia (wg lekarzy) na ogół nie powoduje długotrwałych problemów z uzębieniem.. Po pierwsze: od smoczka łatwiej dziecko odzwyczaić, bo można mu go po prostu zabrać.. Ten mały gadżet bez wątpienia uspokaja nasze maluchy i pomaga im zapaść w sen.. Do kolejnych zalet zalicza się dawanie smoczka dzieciom przed snem.Smoczek ma inną budowę niż pierś kobiety, choć producenci starają się jak najwierniej odwzorować naturę.. Smoczek nie może zastępować częstego kontaktu z rodzicami, zabaw na kocyku, pieszczot, przemawiania do dziecka i innych sposobów zajmowania jego uwagi.Odstawianie smoczka, czyli stopniowe ograniczenie jego używania, możemy rozpocząć już około 6 miesiąca życia.. Nie można oczekiwać, że smoczek z dnia na dzień zniknie z jego życia, a dziecko nie zauważy różnicy.Im maluch starszy, tym bardziej przywiązuje się i tym bardziej cierpi, gdy następuje odstawienie smoczka.. Nie zaleca się podawania dziecku smoczka przez pierwszy miesiąc życia , aby nie zaburzyć u malca odruchu ssania, a tym samym nie zatrzymać laktacji u matki.Są jednak tacy, którzy twierdzą, że można z tym poczekać do 18 miesiąca życia.. - Część plastikowa przylegająca do warg dziecka powinna mieć dziurki, dzięki temu zachowany jest przepływ powietrza na skórze warg.. Dlatego też nigdy jako logopeda, nie podpiszę się pod ogólnie brzmiącym stwierdzeniem "SMOCZKI SĄ ZŁE".. Używanie smoczka może zakłócić karmienie piersią.Jak wobec tego stosować smoczek, aby nie zaszkodził dziecku?. Dobry smoczek wygląda jak nowy -nie ma pęknięć,zagłębień,nie jest odbarwiony ani się nie lepi.Zużyty smoczek skleja się,a dziurka w nim się deformuje,co utrudnia prawidłowe ssanie.Takiego smoczka nie sposób dokładnie umyć,co również może być szkodliwe dla malucha.Nie da się powiedzieć jednoznacznie,jak często trzeba wymieniać smoczek.Zależy to na przykład od tego,do czego jest używany.Szybciej zużywają się smoczki,przez które dziecko popija soki przez cały .Warto dbać o higienę smoczka i wiedzieć, jak często należy go wymieniać.. Często jest ratunkiem.. Z tego samego powodu nie należy również dawać do ssania smoczka od butelki.. Jednak długotrwałe i intensywne używanie smoczka może spowodować problemy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt