Napisz opowiadanie ostrzeżenie szczurów doktora dolittle

Pobierz

- Połącz w pary.. Piszemy plan wydarzeń i opowiadanie.. Przypomnij sobie rozdział czternasty - "OSTRZEŻENIE SZCZURÓW" z książki "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" Ciągnięcie statku to niełatwe zadanie.. Zajęcie statku doktora przez piratów.. Matematyka str. 35 ćw.. Hodował on bowiem wiele gatunków zwierząt, a wszystkie je trzymał w domu.. YouTube.7.Teraz spróbujcie ,,na brudno" zredagować opowiadanie pt.:,,Ostrzeżenie szczurów".. W zeszycie napisz: Lekcja i datę.Wysłuchaj fragmentu lektury o ostrzeżeniu szczurów patrząc na historyjkę obrazkową w podręczniku.. blanka10 2016-05-08 16:43:33 UTC #1. napisz opowiadanie ostrzezenie szczurow pamietaj o wstepie rozwinieciu i zakonczeniu.. Zwierzęta doktora Dolittle.1.. Jedna z nich doradziła, aby linę podzielono wzdłuż na mniejsze kawałki.. Doktorowi zaczyna brakować pieniędzy.. Przygarnięty krokodyl odstrasza pacjentów.7.Ostrzeżenie szczurów.. Lekcja 21.04.2020 Temat : Redaguję opowiadanie na podst.historyjki obrazkowej.. Doktor obawiał się, czy obiorą właściwą kurs nie gubiąc się po drodze i wtedy usłyszał nad sobą powracające do kraju jaskółki, które chętnie zadeklarowały swą pomoc.Hugh Lofting.. Dla chętnych !. pomocy.Doktor Dolittle - 12.. Otwórz podręcznik na stronie 58 i 59. Przyjrzyj się uważnie historyjce obrazkowej.. Sami wymyślcie co mogły do siebie mówić postacie z historyjki.Ostrzeżenie szczurów..

xdNapisz opowiadanie pt ostrzeżenie szczurów doktor dolite.

Doktor Dolittle i jego zwierzęta Autor: Hugh Lofting Tłumaczenie: Wanda Kragen Czyta: Tadeusz Ross.. Pozostała część zadania jest częścią .Do zaliczenia wysyłamy tylko opowiadanie i wykonujemy test na eduelo.. Opowiadamy przygody.. Ostrzeżenie szczurów UŁÓŻ DIALOGI BOHATERÓW PASUJĄCE DO .. Sukcesy doktora docierają do zwierząt na całym świecie.6.Napisz plan wydarzeń Ostrzeżenie szczurów Doktora Dolittle i na podstawie planu wydarzeń napisz opowiadanie.. Przypłynięcie piratów.. Doktor Jan Dolittle mieszkał na skraju małego miasteczka o wdzięcznej nazwie Puddleby.. Zwróć uwagę jak są obliczane sumy i różnice liczb w ćw.. Opowiadanie napisz w zeszycie.. "Ostrzeżenie szczurów" Po dwóch godzinach ciężkiej pracy jaskółki zmęczyły się i zaproponowały odpoczynek na wyspie, do której właśnie się zbliżali.. 1 s. 50) Zredaguj pisemnie opowiadanie "Ostrzeżenie szczurów" ze zwróceniem uwagi na jego budowę - wstęp, rozwinięcie, zakończenie.. Wtedy statek Dolittle'a zatrzymał się na jednej z mijanych wysp, gdzie można było znaleźć wiele jedzenia i nieco odpocząć.. Jaskółki, mimo szczerych chęci, bardzo szybko poczuły zmęczenie.. Zajęcie statku piratów przez doktora i zwierzęta.. To zniechęciło pacjentów i skłoniło Dolittle'a do zmiany zawodu.Doktor Dolittle..

Doktor Dolittle- Ostrzeżenie szczurów Połącz w pary.

Ostrzeżenie szczurów (Czyta: Tomasz Knapik) - YouTube.4.. Wykonaj w ćwiczeniach zadanie 1 strona 50.. Przyrzeczenie piratów o uprawianiu rolnictwa.. Język polski.. szkola-podstawowa-klasa-3.. Tytułowy bohater powieści Hugh Loftinga to naprawdę dobry i skuteczny lekarz, który bardzo ucierpiał z powodu nietypowego hobby.. opowiadanie wstęp rozwinięcie zakończenieUłóż i zapisz plan wydarzeń na podstawie historyjki obrazkowej oraz tekstu lektury z wykorzystaniem wyrazów z ramki.. DolitlleSukcesy doktora docierają do zwierząt na całym świecie.6.. Napisana przez: PanPanda2004.Statek został ukryty w krzakach, a jego .. Str. 51 - do zrobienia zwierzęta dr Dolittle (zdjęcie pracy).. 3.Rozmowa ze szczurem.. Opowiadania będę pytała w czwartek od godz. 10.00 na Skype.. Napisz krótkie opowiadanie o tym co wydarzyło się po dopłynięciu Doktora Dolittle do brzegów Wysp Kanaryjskich.. Wysłały doktorowi wiadomość, w którejOpracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Doktor Dolittle praktykuje zawód lekarza.2.. Naucz się opowiadać o przygodzie doktora i jego zwierząt z piratami.. Jedną z nich była ta pt. "Ostrzeżenie szczurów".. xd Proszę.. Dzisiaj dalszy ciąg przygód słynnego doktora i jego zwierząt..

6.Zajęcie statku przez doktora Dolitte.

O ile to możliwe, przeczytaj rozdział czternasty książki H. Loftinga "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" pt. "Ostrzeżenie szczurów" oraz rozdział piętnasty pt. "Smok z Magherbu".. Wyspa była bardzo piękna i porośnięta drzewami oraz zielonymi krzewami.. Ciągnięty przez nie statek znacznie przyśpieszył i zostawił w tyle okrutnych piratów.. :D Nw która.. może.. ostrzeżenie szczurów albo powrót Dolittle'a do domu.. xd Albo wyjazd do Afryki na tą misję.. Pacjenci rezygnują z usług doktora, ze względu na jego zwierzęta.3.. Zadania do wykonania - Powodzenia!. Ostrzeżenie szczurówStreszczenie jednej z przygód doktora Dolittle.. Doktor dolittle i jego zwierzęta.Ostrzeżenie szczurów.. Wyspa była bardzo piękna i porośnięta drzewami oraz zielonymi krzewami.. Gdy to uczyniono, ptaki wzięły sprawy w swoje dzioby.. Znasz odpowiedź na pytanie: Opowiadanie o doktor dolittle ostrzeżenie szczurów ?. Rozmowa doktora z rekinami.. Doktor Dolittle przeżywał różne przygody.. 2.Wpłynięcie statku do zatoki.. Mężczyzna mieszkał ze swoją siostrą, Sarą, która zajmowała się gospodarstwem.Mam nadzieję, że wstaliście w dobrych humorach i z uśmiechem przystąpicie do pracy.. Przypomnij sobie treść rozdziału "Ostrzeżenie szczurów".Opowiadanie.. : 1. Przyjrzyj się uważnie historyjce obrazkowej umieszczonej na str.58 i 59 w podręczniku..

"Ostrzeżenie szczurów".

Po dwóch godzinach ciężkiej pracy jaskółki zmęczyły się i zaproponowały odpoczynek na wyspie, do której właśnie się zbliżali.. K.s.50 ćw.2 Po przeczytaniu i analizie ortograficznej zapiszcie opowiadanie w zeszycie /na kartce A4, bądź za pomocą komputera w programie do pisania tekstówDoktor Dolittle.. Pamiętaj, każdą cześć opowiadanie zaczynaj od akapitu.. Gdy statek wpłynął do zatoki w taki sposób, że nie widać go było z otwartego morza, doktor postanowił, że on i zwierzęta też wyjdą na ląd i poszukają świeżej wody i owoców.Proszę o napisanie opowiadania Doktor Dolittle i jego zwierzęta Ostrzeżenie szczurówDolittle był przekonany, że to już koniec podróży.. Klasa 2 Klasa 3.Plan wydarzeń Doktor Dolittle.. Jednak z pomocą ponownie przyszły jaskółki.. Na podstawie tego planu mam napisać opowiadanie "Ostrzeżenie szczurów" , pamiętając o wstępie,rozwinięciu i zakończeniu.Doktor Dolittle i jego zwierzęta: Ostrzeżenie szczurów - YouTube.Doktor Dolittle i jego zwierzęta - streszczenie.. prosze to na jutro daje naj i chodzi tu o Ksiazke Dr.. Obejrzycie historyjkę obrazkową w podręczniku na str.58 i 59.. Rozpadanie się statku i ostrzeżenie szczurów.. Ćwiczenia j. pol.. 6: Tysiące dodajemy do tysięcy1.. Odpłynięcie statkiem piratów.. Gdy statek wpłynął do zatoki w taki sposób, że nie widać go było z otwartego morza, .Napisz opowiadanie ,,Ostrzezenie szczurow".. Pamiętaj o budowie opowiadania.. Dlatego po dwóch czy trzech godzinach skrzydła jaskółek osłabły, a ich oddech stał się krótki.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Doktor Dolittle i jego zwierzeta Brakujące słowo.. 5.Przypłynięcie piratów.. 1 - Wiadomość jaskółki., 2 - Wypożyczenie łodzi od marynarza, 3 - Wypłynięcie w morze., 4 - Spotkanie delfinów., 5 - Rozbicie statku na skale.4.. Pamietaj o wstepie rozwinieciu i zakonczeniu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt