Przeczytaj streszczenie tekstu

Pobierz

Odszukaj w utworze fragmenty mówiące o tym, dlaczego główny bohater się denerwował.. Wstawione wyrazy zostały pogrubione w tłumaczeniu.1.. (przykład)2. killed Odpowiedź na zadanie z Junior Explorer 5PLSS NA JUTRO.. Krok 1: Przeczytaj tekst.. Ważne jest, by zrobić to uważnie i ze zrozumieniem.. Mówiono mu: "Idźże prosto, nie unikaj dróg i mostów!. Żeby ułatwić sobie pracę, notuj najważniejsze wydarzenia już podczas czytania.. Przeczytaj informacje na temat streszczenia (podręcznik str. 265) i napisz streszczenie (maksymalnie 12 zdań) tekstu "Zadanie domowe".Napisz streszczenie tekstu liczące 40-60 słów.. Nie pozwól jednak, aby te trzy "łatwe" punkty zaważyły na oczekiwanym przez Ciebie wyniku!. W tekście "Co się nosi w mówieniu?". Pytania bez odpowiedzi wkrótce otrzymać przegląd i omówienie innych użytkowników.Przeczytaj uważnie wiersz Józefa Ratajczaka pt. "Osiołek na drodze".. Musisz szybko iść do celu,• przygotowujesz w punktach streszczenie ostatnio widzianego filmu • tworzysz streszczenie wybranego tekstu narracyjnego 1.. Przejrzyj tekst bez czytania i spróbuj podzielić go na sekcje tematyczne.. Józef Ratajczak Osiołek na drodze Szedł osiołek ścieżką krętą do miasta na wielkie święto.. Przeczytaj tekst.. Przeczytaj wyjściowy tekst Może to oczywiste, ale nie bazuj na informacjach znalezionych w internecie.. U progu przełomu dźwiękowego kino było sztuką niezależną.Kliknij tutaj, aby dostać odpowiedź na pytanie ️ B. Zapisz w zeszycie streszczenie tekstu Przełom dźwiękowy.Streszczenie..

W przypadku krótszego tekstu, przeczytaj go kilkukrotnie.

Często pojawiają się tam nieścisłości, a nawet błędy.. Pod ostatnim tekstem są krótkie.. profesor Jerzy Bralczyk omawia zmiany z jakimi mamy do czynienia we współczesnym języku, głównie .1.. Przeczytaj tekst "Szkolne przedstawienie" Jeffa Kinneya (fragment powieści "Dziennik cwaniaczka.. poniżej.. Postaraj się odnaleźć najważniejsze elementy utworu: jego temat i przesłanie.. 5.Nie pisz wstępu ani zakończenia.. Mimo, że Jaśka akurat nie było w szkole, chłopiec od razu zgłosił go do udziału w tym konkursie.Streszczenia lektur .. 4 a ze str. 265 w zeszycie.. Pytania .. 4.Rozwiń krótko poszczególne części planu.. Księga I Gospodarstwo Do Soplicowa przyjeżdża z Wilna Tadeusz.. Przeczytaj podany tekst, a następnie wykonaj zadania.. 01 Streszczenie szczegółowe · 02 Streszczenie .. 1.Odszukaj w tekście główne wydarzenia.. Weź pod uwagę kontekst.. Może się wydawać, że jest to zadanie mało istotne, ponieważ można za nie otrzymać "tylko" 3 punkty.. Trzy ostatnie odnoszą się do tekstu zredukowanego pod względem objętości, zawierającego najważniejsze tezy, przemyślenia i wnioski tekstu głównego.Dlaczego streszczenie?. Zrób to na jeden raz.Nov 8, 2021Przeczytaj o streszczenie w wykonaniu Gloria Victis i zobacz grafikę, tekst utworu oraz podobnych wykonawców.10 wskazówek dla piszącego streszczenie..

Streszczenie zawsze powstaje w odniesieniu do innego, dłuższego tekstu.

Pewnego dnia Krzyś zauważył zaproszenie na szkolny konkurs przyrodniczy.. Mówiono mu: "Idźże prosto, nie unikaj dróg i mostów!. 2.W razie potrzeby ułóż je w porządku chronologicznym.. Streszczenie.. Powinieneś przeczytać artykuł więcej niż raz, aby upewnić się, że dokładnie go zrozumiałeś.Przeczytaj uważnie wiersz Józefa Ratajczaka pt. "Osiołek na drodze".. Stwórz konspekt streszczeniaMar 17, 2021W każdym przypadku celem streszczania jest danie czytelnikowi jasnego zrozumienia oryginalnego źródła.. 6.W miarę możliwości zastosuj zdania pojedyncze i .Jul 7, 2021Przeczytaj tekst i zaproszenie.. Joanna Wojnicka, Olga Katafiasz Przełom dźwiękowy U progu przełomu dźwiękowego kino było już sztuką niezależną, która zdą- .. B. Zapisz w zeszycie streszczenie tekstu Przełom dźwiękowy.. Zadaj pytanie .. Zwróć uwagę na to, w jaki sposób osiołek tłumaczy sobie okoliczności, w jakich się znalazł.. Musisz szybko iść do celu,Mar 19, 2021Streszczenie jako forma krótkiej, skondensowanej treściowo wypowiedzi, jest zestawiane z innymi tekstami o podobnym charakterze, takimi jak abstrakt, konspekt, zarys, skrót, wyciąg i szkic.. Zapoznaj się z informacjami na temat streszczenia (str.177), a także z tekstem i przykładowym streszczeniem (str. 178-179)..

Pierwszym krokiem do napisania streszczenia jest przeczytanie tekstu źródłowego.

Zapiski Grega Heffleya").. Jasiek, przyjaciel Krzysia, wie wszystko o zwierzętach.. Daniel J. SiegelMar 24, 2022Przygotowaliśmy dla was kilka kroków, dzięki którym łatwiej będzie Wam napisać streszczenie: Spróbuj podzielić tekst na logiczne fragmenty.. Ściągi .. Pomocne mogą się okazać wszelkie nagłówki oraz pogrubienia w tekście.. 3.Ułóż zwięzły plan w formie równoważników zdań.. Józef Ratajczak Osiołek na drodze Szedł osiołek ścieżką krętą do miasta na wielkie święto.. Objaśnij metaforyczny sens utworu w wypowiedzi odwołaj się do tytułu Uwaga!. To gatunek, który charakteryzuje się brakiem szczegółowości, uwypukleniem konkretnych, najistotniejszych informacji, skróceniem i uogólnieniem treści początkowej.. Zwróć uwagę na to, w jaki sposób osiołek tłumaczy sobie okoliczności, w jakich się znalazł.. Schemat streszczenia Zacznijmy od schematu.Jun 10, 2020Przeczytaj tekst J. Dubois "Zadanie domowe"- podręcznik str. 263 - 265. właściwe sformuciwe sformułowanie tematu tekstu i informacjii informacji dotyczących tekstu, które określane są jako remat 2.adekwatny do sposobu rozwiniadekwatny do sposobu rozwinięcia rematu stopień uogólnienia wypowiedzi; 3. zachowanie logicznej spójnozachowanie logicznej spójności tekstu przy uci tekstu przy użyciuNapisz streszczenie przeczytanego tekstu.napisz streszczenie przeczytanego tekstu "piekło i niebo" michael piquemalPewnego dnia u Hakuina, mistrza zen, zjawił się nieznajomy samuraj i zadał mu..

Aby napisać dobre streszczenie, postępuj zgodnie z 4 krokami opisanymi poniżej.

.Pobierz plik przeczytaj_podane_fragmenty_pana_tadeusza_nastepnie_napisz .. jaką funkcję pełni w nich przyroda.. Dołączam do kursuDYSKUSJA I ODPOWIEDZI.. Po pierwsze dlatego, że jednym z zadań na egzaminie maturalnym jest napisanie streszczenia tekstu popularnonaukowego.. Księga IV Dyplomatyka i łowy", wersy 19-92.. Co mogłoby zapobiec opisanemu rozwojowi wypadków3 Przeczytaj podany tekst, a następnie wykonaj zadania..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt