Ćwiczenia z czasownikiem can

Pobierz

Pobierz test w wersji do druku (pdf)Winter Fun - angielskie frazy z czasownikiem CAN i nazwy zimowych aktywności.. 1 ocena | na tak 100%.. Zerówka Klasa 1 Angielski can/cant.. Średni wynik: 48,84 % .. Dziś zaspokoję Twoją ciekawość językową i przytoczę 15 intrygujących zwrotów z czasownikiem can't w tle.. Tworzenie zdań (twierdzeń, przeczeń, pytań).. Could/was (were) able informuje o zezwoleniu posiadanym w przeszłości.Ostatnio z grupą 3-klasistów poświęciliśmy nieco czasu czasownikowi modalnemu "can".Nie była to dla nich zupełna nowość, bo mówiliśmy o tym już dużo wcześniej przy okazji czynności i zwierząt, ale teraz chciałam to trochę rozszerzyć, dlatego wprowadziłam kilka nowych czynności.Chciałam zaprezentować kilka pomysłów, które pomogą Nam trochę urozmaicić lekcję z "can".1.Ćwiczenia z can, can't, cannot, could, could have, be able to i tak dalej!. Ostatnio uczyłyśmy się fraz IT IS oraz THERE IS, a dziś powtórzmy z dziećmi sytuację, .. gdzie znajdziesz ćwiczenia w pisaniu po śladzie oraz miejsce do pisania jeśli dziecko nie potrzebuje pomocy.. Do czasowników modalnych należą m.in. "can" ("móc"), "must" ("musieć") czy .Użyj czasownika z nawiasu we właściwej konstrukcji: 1.. - Nauczyciel rozdaje uczniom pracę domową: ćwiczenie na kartkach ksero (zał.. (read)Czasownik ten odgrywa ważną rolę, ponieważ ma szerokie zastosowanie zarówno w języku oficjalnym jak i potocznym..

Ćwiczenia z czasownikiem Koło fortuny.

Tym razem mam dla Ciebie kilka angielskich sformułowań, które z pewnością podbiją Twoje serce i umysł.. NOWOŚĆ.. (Czy mogę użyć twojego auta?). Moja mama potrafi znakomicie gotować.. Patrz również: Angielski dżentelmen - niedościgniony ideał czy przeżytek?. Rozwiązywanie ćwiczeń z książki.. Tłumaczy na czym ona polega i udziela wskazówek w celu upewnienia się, że zostanie wykonana poprawnie.Can, could czy be able to?. Użyj osób wyszczególnionych na końcach zdań.. Cześć.. Utwórz zdania w języku angielskim używając czasownika modalnego CAN i podanych wyrazów.. Czasowniki - ćwiczenia do wydruku, ułatwiające naukę pisowniczytać, czas teraźniejszy - Ćwiczenia z czasownikami - Czasownik - czasownik can - Czasownik ,,TOBE'' - klasa 4.. Formowanie pytań grzecznościowych.Ćwiczenie to ma na celu zwrócenie uwagi na kolejne - inne- użycie czasownika 'can' - 'Czy mogę?'. 1.Ćwiczenia utrwalające czasownik to be, have, can.. Plansza w wersji z podpisami i bez, zestawienie wszystkich słów i fraz z flashcards, może służyć również jako słowniczek obrazkowy .. Ćwiczenia dotyczą: - I can / I can't - pytania Can you?. Rozwiąż test.. Zobacz także: Opis gramatyki: Czasowniki modalne can, could w języku angielskim lub wszystkie Czasowniki modalne ćwiczenia.Ćwiczenia z czasownikiem can cant 4 klasa..

Czasowniki - ćwiczenia interaktywne Milionerzy.

Potrafię pływać naprawę dobrze.. Wstaw podany w nawiasie czasownik wraz z odpowiednim czasownikiem modalnym, używając odpowiedniego czasu.. Poziom: Pre-intermediate.. Tak możemy - i zrobimy to (będziemy)!. Test rozwiązano 26500 razy.. Karty pracy otrzymujesz w dwóch wersjach: jako zwykły PDF do wydrukowania i pracy offline oraz jako aktywny PDF do pracy online.. wg Dgrzymek.Klon ćwiczenia wprowadzonego przez użytkownika teamengbook zgłoś błąd w ćwiczeniu Czasownik modalny can.. Czasowniki modalne określają sposób postrzegania danej czynności (np. obowiązek, potrzebę czy możliwość jej wykonania), a także prawdopodobieństwo nastąpienia danego zdarzenia.. Sprawdź!. Po złożeniu zamówienia otrzymasz link do pobrania plików.1.. Na Angielski musze mieć napisane 10 zdań z Can ;c. Ride a horse - jeździć konno (Horse - koń) Ride a bike - jeździć na rowerze (Bike - rower) Drive a car - prowadzić samochód (Car - samochód) Play computer games - grać w gry komputerowe (Game - gra)- Wyrażenie możliwości She can be still at home (Ona może być w domu -> jest duża szansa, że tak właśnie jest) - Wyrażenie pozwolenia You can go with friends to the party (Możesz iść z kolegami na imprezę) - Wyrażenie prośby Can I use your car?. Zdania oznajmujące i przeczące..

Tagi: can Wpisz poprawną formę podanego czasownika z czasownikiem "can".

Jeżeli na końcu zdania jest umieszczony znak [ + ] wówczas utwórz zdanie twierdzące, [ - ] zdanie przeczące, [ ? ]. wePrzykłady zdań z Can, określenia wyrażające stopień umiejętności.. Wstaw czasownik to be lub have we właściwej formie.. 7.Czasowniki modalne angielski - zastosowanie i formy.. Czasownik CAN - Czasownik CAN - czasownik can SpołecznośćUzupełnij następujące pytania w języku angielskim rozpoczynając je czasownikiem modalnym CAN i używając podanych wyrazów poniżej.. 9.Czasowniki modalne w języku angielskim - Ćwiczenia i testy interaktywne z języka angielskiego.. Co znaczy angielski czasownik modalny can?. 4) Podanie pracy domowej (2 min.). plansze - czasownik CAN.. - Wyrażenie oferty Can we do anything to you?CZASOWNIK CAN - zbiór 10 różnorodnych kart pracy dla dzieci zawierających ćwiczenia utrwalające prawidłowe stosowanie czasownika CAN w języku angielskim.. Więcej ćwiczeń dla Czasowniki modalne can, could w języku angielskim: 2552.. Can jest używane w odniesieniu do teraźniejszości i przyszłości, could - gdy zgoda jest warunkowa.. Czasownik modalny can jest jednym z popularniejszych angielskich słów.Omówienie zastosowania danych czasowników w konkretnych czasach gramatycznych (szczególą uwagę należy zwrócić na omówienie form can/could/can't/couldn't have done - czyli form przeszłych, dokonanych)..

Bardzo dobrze potrafisz ...Angielski czasownik modalny CAN ćwiczenia.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt