Excel przekreślenie tekstu w komórce

Pobierz

Przekreślenie w Excelu jest elementem formatującym.. Metoda 5 - Dodanie przycisku Przekreśl do paska narzędzi Szybki dostęp.. Kliknij OK.. Znajduje się tutaj menu rozwijane, a pod nim normalne podkreślenie i podkreślenie podwójne.. Wygodniej jednak kliknąć na ikonę na pasku narzędzi (w Excelu funkcja ta nie jest .Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Jak skreślić tekst w Excelu ?. Możesz również użyć skrótu .Feb 18, 2021Przekreślony tekst programu Excel.. Naciśnij Control + 1 (lub kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Formatuj komórki).. Naciśnij klawisze Ctrl+F, a następnie wpisz wyszukiwane wyrazy.. Wykonajmy więc poszczególne kroki: 1.. Jeśli akcja, której często używasz, nie ma klawisza skrótu, możesz zarejestrować makro, aby go utworzyć.. Znajdziesz je w prawym dolnym rogu grupy Czcionka.. W jednej komórce musi pokaząć się przekreślenie na tekście który już jest tam wpisany, ale dopiero gdy w innej komórce wpiszemy .Jan 4, 2021Jan 19, 2021Dec 8, 2020W programie Excel dostępny jest następujący skrót klawiaturowy do przekreślenia: Krok 1: Wybierz komórki w programie Excel, dla których chcesz Przekreślenie ; Krok 2: Naciśnij klawisze CTRL + 5 Przekreślenie klawisz skrótu w programie Excel ; Krok 3: Przekreślenie w programie Excel zostanie zastosowane to proste.Dec 13, 2020Stosowanie przekreślonego tekstu..

Aby usunąć przekreślenie, ponownie kliknij przycisk.

Pojawi się okno, w którym trzeba kliknąć Specjalnie a następnie zaznaczyć pole obok napisu Puste.. Podam przykład: w jednej komórce wpisujemy wynik meczu remisowego, a wtedy drugiej komórce wyświetla się wygrana, a w momencie gdy wynik jest inny niż remis w drugiej komórce pojawia się "przegrana".Excel - przekreślenie tekstu..

Skrót przekreślenia programu Excel to tylko sposób na wyświetlenie tekstu znajdującego się w komórce.

Przekreślony tekst w programie Excel oznacza linię przechodzącą między tekstami w komórce programu Excel, do tego możemy użyć opcji formatowania dowolnej komórki, klikając ją prawym przyciskiem myszy i włączyć opcję lub pole wyboru dla przekreślenia, które narysuje linię do tekstu, istnieje również skrót klawiaturowy, który to robi .Teraz możesz po prostu wybrać komórki / komórki i kliknąć przycisk Przekreślenie na wstążce, a komórki będą miały efekt przekreślenia.. Wciśnij Ctrl + 1.. Nie zmienia to wartości komórki.. Pojawi się okno Formatuj .Oto jak to zrobić: Kliknij pozycję Otwórz w programie Excel.. Dodatkowo oprócz zwykłego podkreślenia istnieje coś takiego jak podkreślenie księgowe.. Porada: Można też nacisnąć klawisze Ctrl+5.. Odpowiednio ten tekst właściwości można podać za pomocą narzędzi do zmiany formatu.. W oknie Formatowanie komórek w obszarze Efekty kliknij pozycję .Zaznacz komórki, w których chcesz zastosować format przekreślenia.. Przejdź do .Aby szybko odnaleźć skrót w tym artykule, możesz użyć funkcji wyszukiwania.. Aby uzyskać instrukcje, zobacz Automatyzowanie zadań za pomocą Rejestratora makr.Aby zastosować przekreślenie, indeks górny lub formatowanie dolnego, kliknij przycisk Uruchom okno dialogowe i wybierz opcję w obszarze Efekty..

Jak widać, po tych manipulacjach, tylko zaznaczona część symboli tekstowych w komórce została przekreślona.

Rzeczy do zapamiętania.. Oct 27, 2020Aby wstawić przekreślenie do pustych komórek, musisz podjąć następujące kroki: Zaznacz zakres komórek (zarówno puste jak i te z danymi) Wciśnij klawisz F5.. Aby dodać przycisk, wykonaj poniższe czynności.Po zainstalowaniu Kutools dla programu Excel, zrób tak: 1.. Następnie pojawi się okienko zachęty, aby przypomnieć, ile komórek jest zgodnych z kryteriami .Fragmentowi tekstu w komórce można nadać atrybuty, na przykład przekreślenie, pod warunkiem że jest to stała tekstowa, a nie wynik działania formuły.. Zmienianie wyrównania tekstu Tekst można umieścić w komórce w taki sposób, aby był wyśrodkowany, wyrównany w lewo lub w prawo.Przycisk podkreślenia znajdziesz obok pogrubienia i kursywy.. Na przykład "TEKST" to to samo, co "TEKST" w programie Excel i formułach.Rozpocząć nowy wiersz w tej samej komórce: BACKSPACE: Anulować edycję zawartości komórki: DELETE: Usunąć znak na prawo od kursora lub usunąć zaznaczony obszar: CTRL+DELETE: Usunąć tekst do końca wiersza: Klawisze strzałek: Przejść o jeden znak do góry, w dół, w lewo lub w prawo: HOME: Przejść do początku wiersza: SHIFT+F2Arkusze Google bardzo przypominają Excela.. W oknie dialogowym formatowania komórek wybierz zakładkę czcionki i zaznacz opcję Przekreślenie..

Zaznacz tabelę, ponieważ będziemy ją formatować.A formuła kiedy w komórkę wpisujemy konkretny wyraz, w innej komórce pojawia się inny ale też konkretny wyraz.

Metoda 3: narzędzia na taśmie.. W opisanym przypadku musiałaby to być procedura obsługi zdarzenia Change, która reagowałaby na zmiany w komórce A1 i stosownie do nich modyfikowała zawartość lub atrybuty tekstu w A2.Krok 4: Po zakończeniu formatowania warunkowego program Excel automatycznie przekreśli tekst.. w formule "jeżeli" do przypisanej wartości prawda i fałsz chcę zrobić odwołanie do komórki z tekstem, który jest częściowo przekreślony.Excel Forum - Porady, .. Wybierz kolumnę, którą chcesz przefiltrować komórki za pomocą przekreślenia, a następnie kliknij Kutools Plus > Specjalny filtr > Filtr Przekreślenie zobacz zrzut ekranu: 2..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt