Psychologia starzenia się

Pobierz

zapłać później z. od Super Sprzedawcy.. 48,52 zł.. Dodaj do pakietu Kup książkęPsychologia starzenia się - Hamilton Ian | Książka w Sklepie EMPIK.COM Sklep empik.com Książki Nauki społeczne i humanistyczne Pedagogika, dydaktyka Psychologia starzenia się (okładka miękka) Autor: Hamilton Ian 2 oceny i 1 recenzji Oferta empik.com 33,92 zł 39,90 zł (-14%) Odbiór w salonie 0 zł Aktywuj dodatkowe korzyściPsychologia starzenia się i starości Znakomity podręcznik wprowadzający w problematykę psychologii starości: całościowo ujmuje tematykę wieku starszego przewidzianą programem studiów na kierunku psychologia, przybliża problemy psychologiczne osób starszych związane z zaburzeniami zdrowia psychicznego i somatycznego,Psychologia starzenia się i starości Steuden Stanisława 0/5 49,00 zł Poradnictwo psychologiczne dla osób w okresie późnej dorosłości Steuden Stanisława 0/5 14,90 zł Szczęśliwi po Pięćdziesiątce Steuden Stanisława 0/5 Zobacz także Inne z tego wydawnictwa Najczęściej kupowane W co grają ludzie Berne Eric 4.4/5 44,58 zł 54,00 złPsychologiczne aspekty starzenia się Osłabienie pamięci: bardziej zdarzeń świeżych (z ostatnich dni) niż długotrwałej (seniorzy lepiej pamiętają zdarzenia np. Osłabienie selektywności (wybiórczości) i koncentracji uwagi.. Asterix; Disney; Jonka Jonek i Kleks .Książka Psychologia starzenia się i strategie dobrego życia pochodzi z wydawnictwa Difin..

Psychologia starzenia się i starości.

Każdy człowiek doświadcza starzenia się na swój sposób.Z psychologicznej perspektywy starzenie się jest procesem zmian w zakresie osobowości, funkcji poznawczych, zdolności adaptacyjnych, relacji społecznych oraz zdolności do odpowiedzi na stres środowiskowy.PSYCHOLOGICZNY ASPEKT STARZENIA SIĘ Okres starzenia się człowieka, nazywany tradycyjnie starością, to w psychologii późna dorosłość.. - 2008, nr 1, s. 48-59 41.Nie przegapisz żadnej oferty!. Obserwujesz to wyszukiwanie.. Rozmiar dokumentów 32.8 GB.. Liczba stron/format: 198/B5.. Jej wymiary to 162x230.Psychologia starzenia się i strategie dobrego życia.. 0 opinii.. Aktywne starzenie się (active ageing) : zadania polityki senioralnej / Elżbieta Trafiałek // Praca Socjalna.. Możesz przejrzeć swoje obserwowane wyszukiwania.Bromley D.. Do poważnych chorób w tym okresie zalicza się otępienia Alzheimera.. Psychologia starzenia się i starości.. Ilość pobrań 260 554.. Próg starości w aspekcie psychologicznym jest najmniej precyzyjny, obejmuje przeobrażenia w sferze procesów psychicznych, osobowości oraz w sferze subiektywnych doświadczeń.Nauki humanistyczne i społeczne od zdrowepodejscie.pl.. Data wydania: 2017.. Poleca sprzedawcę.. Nerwica lękowa jest jedną z powszechniejszych chorób starszych osób.Psychologia starzenia się - Opis i dane produktu.. Z wysyłką od 55,80 zł.39..

Psychologia starzenia się i starości Wydawnictwo Naukowe PWN.

Autorem książki jest Aleksandra Błachnio.. Książka Psychologia starzenia się i strategie dobrego życia liczy 198 stron.. Autor: Aleksandra Błachnio Karolina Kuryś-Szyncel Emilia Martynowicz Aldona Molesztak.. 47 ,81 zł.. Z psychologicznej perspektywy starzenie się to proces zmian w zakresie osobowości, funkcji poznawczych, zdolności adaptacyjnych, relacji społecznych i zdolności do odpowiedzi na stres środowiskowy.Plik Psychologia starzenia się ( I Stuart Hamilton ).pdf na koncie użytkownika dragonfly01 • folder starzy ludzie • Data dodania: 13 maj 2010całościowo ujmuje tematykę wieku starszego przewidzianą programem studiów na kierunku psychologia, przybliża problemy psychologiczne osób starszych związane z zaburzeniami zdrowia psychicznego i somatycznego, ukazuje potencjalność człowieka w podeszłym wieku - jego ciągłą zdolność do zmagania się z problemami życia codziennego,Najczęstsze przyczyny tego zachowania to: nerwice, depresja, otępienie albo zaburzenia psychiczne, które pojawiają się w starszym wieku.. Starzenie się jest związane ze starością, natomiast nie ma ściśle określanych granic wiekowych.. Jednym z powszechnie znanych sposobów jest zapisywanie, co i kiedy załatwić.Studia mają na celu dostarczenie wiedzy dotyczącej długowieczności i procesu starzenia się (jego przebiegu, uwarunkowań i wymiarów) oraz późnej dorosłości, jednego z naturalnych okresów biografii, w którym człowiek konfrontuje się jednak ze specyficznymi wyzwaniami, zadaniami i doświadczeniami.POZNAWCZA PSYCHOLOGIA STARZENIA SIĘ STARZENIE SIĘ A PAMIĘĆ Pamięć krótkotrwała..

Liczba stron/format: 198/B5.Psychologia starzenia się i starości.

Ocena 5 / 5 8319 opinii.. 55,22 zł z dostawą.. Rozmiar : 24.5 MB.Psychologia starzenia się - co nowego odkryli naukowcy Udostępnij Jak donosi portal Neuroscience News, naukowcy odkryli, że rozbieżność pomiędzy tym, na ile lat się czujemy, a tym, ile chcielibyśmy mieć, może dawać wgląd w związek pomiędzy naszymi poglądami na starzenie się, a naszym zdrowiem.Dokonano wobec tego pewnej modyfikacji wolnorcdnikowejteorii starzenia.. raczej mały spadek z wiekiem ; słabsze strategie kodowania i wydobywania z pamięci ; pogorszenie funkcjonowania centralnego procesora ; spadek funkcjonowania mózgu w obszarze czołowym ; spowolnienie reakcji ; niedokładne przetwarzanie obiektów do zapamiętania(liczba przeżytych lat), psychologiczny (zmiany w funkcjonowaniu poznawczym, sprawności ruchowej, zmian osobowościowych).. Jako wprowadzenie Psychologia starzenia się jest bezkonkurencyjna i z pewnością pretenduje do stania się klasyką.Psychologia starzenia się Niekwestionowanie najlepsze, najbardziej profesjonalne opracowanie psychologii starzenia się.. Psychologia starzenia się Psychologia starzenia się Ian Stuart-Hamilton Wydawnictwo: Zysk i S-ka nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.).

Należy do gatunków: nauki humanistyczne, psychologia.

Książki.. Gdy pojawią się nowe oferty powiadomimy Cię mailowo.. "Trudno znaleźć zagadnienie psychogerontologiczne, które zostałby tu pominięte.. Warianty tego produktu.. Andragogika i gerontologia wobec procesu starzenia się i śmierci / Jerzy Stochmiałek // Edukacja Ustawiczna Dorosłych.. Książka ta jest kompletna, ujmuje problem z każdej możliwej perspektywy.. "British Journal of Social Work"Starość to stadium rozwoju, które cechuje indywidualizm i w którym zaznaczają się największe różnice osobowe w funkcjonowaniu.. dostawa w piątek.. "The Psychologist" Zrozumiały, bogaty w materiał źródłowy tekst, który jest przystępny i dobrze się go czyta.. Podstawowa lektura dla psychologów klinicznych i terapeutów.. Zarejestruj się; Zaloguj się; Koszyk: (pusty) do kasy suma: 0,00 zł.. 47 ,76 zł.. Autografy; Komiksy.. Starzenie się jest nieuniknionym, niejednoznacznym, złożonym procesem, jednak o charakterze indywidualnym, na który nie mamy wpływu i dotyczy każdego człowieka.Psychologia starzenia się - Ian Stuart-Hamilton | Książka w Lubimyczytac.pl - Opinie, oceny, ceny Reklama Home Książki Nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.). Trzeba być sprytniejszym od niedostatków swojej pamięci.. Wolne rodniki nie powodowałyby zatem starzenia zer we, a jedynie choroby, które prowadzą do .Psychologiczne problemy starzenia się człowieka w kategorii Psychologia, socjologia / Naukowe / Książki.. Napisz opinię.. Szybkie męczenie się, popełnianie błędów, wydłużony czas..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt