Opis drogi po niemiecku ćwiczenia

Pobierz

Umiejętność prawidłowego zadawania pytań tego typu jest nieodzowna podczas pobytu w obcym kraju.tagi: niemiecki tłumaczenie drogi, opis drogi, opis drogi niemiecki, pytanie o drogę, zwroty poruszanie się po mieście, opis drogi po niemiecku, jak zapytać o drogę po niemiecku Opublikowano 13th March 2014 , autor: Monika Łączna - Wilke - Niemiecki z PasjąOpis obrazka po niemiecku - wzór nr 1.. Słuchanie, czytanie, gramatyka.. Przyimki miejsca określają miejsce lub ruch.. Proszę skręcić w prawo.. Po przyimkach używa się z reguły jednego z przypadków niemieckich: Dativ lub Akkusativ, a rzadziej Genitiv:Nie ma ich dużo, ale sprawiają zawsze duże problemy uczniom w gimnazjum i liceum z którymi się widuję.. tłumaczenie.. : gejen zi di erste/cfajte/dryte sztrase reśts/lynks ] - Proszę skręcić w pierwszą/drugą/trzecią ulicę po prawej/po lewejlosgehen - ruszać w drogę Weg (der) - droga Schulgebäude (das) - budynek szkoły sich verzweigen - rozgałęziać się geradeaus - prosto Kreuzung (die) - skrzyżowanie entlang - wzdłuż führen - prowadzić gelangen - dotrzeć Wyrażenia: in die Schule gehen- iść do szkoły rechts/links abbiegen - skęcić w prawo/w lewoZrób własne ćwiczenie!. Przepraszam, czy wiecie Państwo gdzie znajduje się tutaj galeria sztuki .. W tym filmiku poznasz słownictwo związane opisywaniem drogi w języku niemieckim..

Lekcja 14: Opis drogi.

• SprawdŸ, jak mo¿na g³adko opanowaæ gramatykê i odmianê czasowników.Strona główna / Wpisy oznaczone "wskazywanie drogi po hiszpańsku .. - crosswords - skrzyżowanie.. Wiedza ta dotyczy zarówno dzieci, które uczą się języka niemieckiego w szkole, jak i dorosłych, którzy poznają ten język obcy z powodów zawodowych czy dla przyjemności.Fragen nach dem Weg - pytania o drogę.. Skręć w lewo.. Klasa 2 Technikum Niemiecki.. Gorzej jeżeli zgubimy się za granicą.. Nauczymy się również słownictwa .zastosowanie poznanego s³ownictwa.. Sale lekcyjne po niemiecku są naprawdę proste i ja Ci to udowodnię!Lekcja 14 - Droga / zapytanie o drogę / liczebniki porządkowe.. Podczas dzisiejszej lekcji angielskiego nauczymy się jak pytać o drogę oraz jak ją wskazywać kiedy ktoś się nas o drogę zapyta.. Nauczysz się również mówić o swoim zawodzie.. A w efekcie, żeby każda osoba w jak najkrótszym możliwym czasie opanowała takie języki jak niemiecki, angielski i hiszpański i używała ich swobodnie w życiu, w pracy i podczas podróży.. Pytania i odpowiedzi: Sagen Sie mir bitte, wo ist….W tym filmiku opisywanie drogi w języku niemieckim.. ", laptop, płyta D do podręcznika Nauczyciel dzieli uczniów na 4 grupy, wręcza każdej grupie tablety oraz karteczki z nazwą miejsca, do którego uczniowie muszą opisać drogę..

W mieście - opisywanie drogi cz.1 Porządkowanie.

Вам н а до поверн у .Opis miasta po niemiecku Podstawową umiejętnością osób uczących się języka niemieckiego jest bez wątpienia opisywanie miasta i znajdujących się w nim charakterystycznych miejsc.. bis zur Kreuzung [bis cu krojcung] - aż do skrzyżowania.. Dzięki przyimkom miejsca można zatem opisać skąd (woher) coś jest, gdzie (wo) coś jest lub dokąd (wohin) coś zmierza.. Kiedy uczniowie wykonają opisy drogi, czytają je pozostałym grupom, które muszą22 paź 2010. mam kilka pomocniczych zdań ale nie wiem czy są poprawnie napisane, prosze o pomoc.. - go .Przyimki miejsca określają, gdzie coś się znajduje, skąd jest lub dokąd zmierza.. Powinien pan/pani skręcić w prawo.. Kurs dla wiecznie początkujących.Deutsch Rozmówki niemieckie pytanie o drogę po niemiecku pytanie o drogę przykladowe rozmowki niemiecki droga Zdania w języku niemieckim Język niemiecki jest drugim najczęściej pojawiającym się w szkołach językiem obcym.Opisywanie drogi - Niemiecki od podstaw.. Filmiki i ćwiczenia (59) Gramatyka i ćwiczenia (198) Czas przeszły Perfekt (15) Czas przeszły Plusquamperfekt (1) Czas przeszły Präteritum (7)On the left / right Po lewej / prawej stronie On the corner Na rogu (ulicy) Turn left / right into … street Skręć w lewo / w prawo w ulicę… Go along… street Idź wzdłuż ulicy… Cross the street Przejdź przez ulicę Go straight on (until you come to …) Idź prosto (aż dojdziesz do…)Beginnen möchte ich mit [D] (mit der Bildbeschreibung) (Rozpocznę opisem obrazka.).

• Æwicz wymowê i prowadŸ p³ynne rozmowy po niemiecku.

(Potem wyjaśnię/zinterpretuję sentencję/hasło.). Der Junge umarmt das Mädchen.ćwiczenia "zy jesteś gotów na wyjazd do Niemiec?. Tym razem skupiamy się na pytaniach o drogę ( "Fragen nach dem Weg" ).. Naucz siê porozumiewaæ po niemiecku w podró¿y, restauracji, muzeum, podczas zakupów, a tak¿e w sytuacjach zagro¿enia.. Jeśli ktoś zna jeszcze inne zdania zwroty opisujące opisywanie drogi to możecie je napisać.. Körperteile Rysunek z opisami.. Klasa 8 Niemieckim.. Dla mnie jest to zrozumiałe skoro jest to pomijany szerokim łukiem temat w szkole i rzadko który nauczyciel przykłada się do nauczenia tych słów swoich uczniów, które są ważne!. Nie raz wyjeżdżając na wczasy zdarza nam się zgubić.. Idź prosto.. Skręć w prawo.. Niemiecki.. To już dziś!. wg Jezykmniejobcy.. (po "auf" jest Akkusativ, bo jest ruch - stoję i dopiero siadam, czy mam zamiar usiąść na kanapę)Wskazywanie drogi-przykłady zdań.. Portal Wordwall umożliwia szybkie i łatwe tworzenie wspaniałych materiałów dydaktycznych.. Wskazywanie gdzie co się znajduje- Rozwiązanie ćwiczenia: Entschuldigen Sie Wissen Sie wo gibt es hier Kunstraum Kreuzberg?. Dzisiaj pora na kolejną lekcję języka niemieckiego w postaci krótkiego filmu wideo od solarnet.tv..

Etwas findenSłownictwo do opisywania drogi po niemiecku.

Sekret nauki języków #darmowyweb..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt